Co powinieneś wiedzieć o jednoosobowej działalności gospodarczej?

0
79
Co powinieneś wiedzieć o jednoosobowej działalności gospodarczej?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najprostsza z możliwych forma posiadania i prowadzenia firmy, dlatego tak wiele osób decyduje się na założenie właśnie takiego przedsiębiorstwa. Nie jest to jednak proste wyzwanie dla kogoś, kto dopiero, co stawia swoje pierwsze kroki w tym zakresie.

Co powinieneś wiedzieć o jednoosobowej działalności gospodarczej?

Przedsiębiorca, który dopiero zamierza otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą na pewno zdaje sobie sprawę z ogromnej niezależności i swobody, jaką daje praca na własny rachunek, na własnych zasadach. Należy jednak wziąć pod uwagę, również spore ryzyko, jakie towarzyszy każdemu, kto próbuje zaistnieć na rynku oraz chce się na nim utrzymać.

Oczywiście, ważną kwestią jest także samo przygotowanie do tak istotnego kroku, poszerzenie wiedzy z takich obszarów jak: podatki, finanse, pozyskiwanie budżetu, który będzie zapleczem przedsiębiorstwa, a także odpowiednie biuro rachunkowe Lublin, które: stawia się w urzędach podatkowych i instytucjach finansowych w imieniu klienta, oblicza składki oraz podatek VAT, prowadzi księgi rachunkowe czy opracowuje wnioski kredytowe.

Przedsiębiorca musi się cechować odwagą przy podejmowaniu najważniejszych decyzji, perspektywicznym myśleniem oraz znajomością wybranej domeny działalności. Nieprzygotowani, młodzi przedsiębiorcy często nie są w stanie utrzymać się na rynku dłużej niż rok. Około 25% nowych przedsiębiorstw zostaje po upływie tego okresu zlikwidowana bądź zawieszona.

Każdy, kto zakłada działalność gospodarczą nastawiony jest na zarobek, to jedna z cech jednoosobowej firmy. Inne, to samodzielne zarządzanie przedsiębiorstwem, bez pomocy osób z zewnątrz; samo działanie można określić mianem powtarzalnego, ponieważ praca wykonywana jest w sposób ciągły, a finalnym jej efektem jest dotarcie do konkretnego celu.

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej ma sporo zalet, ale również wiele wad, które trzeba przeanalizować i wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o rejestracji firmy.

Niewątpliwym walorem jest to, że zakładając działalność, nie musisz uiszczać żadnej wpłaty, rejestracja jest darmowa i bardzo łatwa, ponieważ możesz jej dokonać przez internet. Aby otworzyć taką firmę nie jesteś zmuszony do stworzenia startowego kapitału. Ewentualne zlikwidowanie czy zawieszenie przedsiębiorstwa jest bardzo proste, w każdej chwili możesz zawiesić działalność, bez obawy, że jakimkolwiek problemem będzie jej ponowne otwarcie. Korzystanie z usług biura rachunkowego nie należy do najdroższych, istnieje także możliwość wyboru sposobu opłacania podatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj