Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego to wspaniała alternatywa dla lubianego i powszechnie stosowanego botoksu. Dlaczego ma tak spore grono zwolenników? Na czym polega sam zabieg? Dla kogo jest przeznaczony? Szkolenie osocze bogatopłytkowe, czy warto się zdecydować, biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na tę terapię?
Na czym polega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?
Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego znacznie minimalizuje, a także usuwa w innowacyjny sposób zmarszczki: na twarzy, szyi, dekolcie oraz na dłoniach. Na czym jednak polega ta terapia? Zanim dojdzie do samego zabiegu, należy pobrać od pacjenta około ośmiu mililitrów krwi, po to by poddać ją konkretnym procesom, dzięki którym zostaną aktywowane płytki krwi oraz wzrosną komórki. Odpowiednio przygotowane osocze, zostaje wprowadzone do skóry w miejscach, gdzie widoczne są zmarszczki bądź wzdłuż bruzd. Cały zabieg trwa około godziny, a pierwsze efekty widoczne są już po kilku/kilkunastu dniach. By zoptymalizować ostateczny rezultat, zaleca się wykonanie serii zabiegów, w odstępie 2 – 4 tygodni.
Dlaczego osocze bogatopłytkowe cieszy się popularnością?
Dlaczego Polacy tak chętnie decydują się na wykonanie zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego? To właśnie błyskawicznie zauważalne efekty sprawiają, że ma on aż tak pokaźną grupę zwolenników. Skóra jest odżywiona, nawilżona, ukrwiona, jędrna, elastyczna, a zmarszczki przestają być widoczne.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Tak naprawdę dla każdego, kto chce zredukować widoczność bruzd koło nosa i ust, wokół oczu, na policzkach i czole oraz na dekolcie i szyi. A przede wszystkim dla osób: nadwrażliwych na botoks, borykających się z urazami ścięgien i stawów, mających problem z nadmiernym łysieniem (zabieg znacząco wpływa na porost włosów), a także z widocznymi oznakami starzenia się skóry, z rozstępami, bliznami i przebarwieniami.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Mimo, iż zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczny i w żaden sposób nie wpływa negatywnie na zdrowie pacjentów, nie należy go wykonywać, gdy: cierpi się na choroby nowotworowe oraz krwi, jest się w ciąży bądź karmi się piersią, ma się opryszczkę, trądzik różowaty oraz podczas przyjmowania retinoidów.