Zużyty olej – Co z nim zrobić? Jak znaleźć skup oleju przepracowanego?

0
37

Dbanie o środowisko naturalne leży w gestii każdego człowieka. Spotykamy się jednak na co dzień z odpadami, którym ciężko znaleźć sposób utylizacji. Samochody, maszyny przemysłowe i inne wyposażone w silniki potrzebują wymiany oleju dla prawidłowego funkcjonowania. Problem pojawia się, gdy przepracowany olej musimy wyrzucić. Oczywiście nie można tego zrobić zwyczajnie, bo wyrzucony do kosza olej może się rozlać doprowadzając do zanieczyszczenia ogromnej ilości gleby i wód gruntowych. Zgodnie z prawem nie można zużytego oleju również spalić, bo jego opary dostają się do atmosfery i są bardzo niebezpieczne dla ludzi.

Czy musimy zapewnić w swojej firmie wymiany oleju przez profesjonalistów?

W dobie optymalizacji kosztów przedsiębiorstwa starają się, aby czynności, których mogą dokonać samodzielnie realizować z wykorzystaniem własnych mocy przerobowych. Większość maszyn czy samochodów firmowych potrzebuje wymiany oleju, ale sama czynność jest łatwa i może zostać zrealizowana przez  osoby odpowiedzialne w firmie za konserwację tego sprzętu. Jednak wraz ze wzrostem silników wzrasta ilość przepracowanego oleju, którego przedsiębiorca nie ma gdzie wyrzucić. Oczywiście znalezienie profesjonalnej firmy, która będzie wymieniać oleje w poszczególnych maszynach i samochodach ściąga z firmy odpowiedzialność za zużyty olej, ale generuje również spore koszty za wykonywaną usługę. Pracownicy mogą sami zająć się wymianą oleju, co obniży koszty – ale co z nim zrobić?

Rozwiązanie tego problemu nie jest trudne – najlepiej znaleźć skup oleju przepracowanego!

Jedynym dobrym rozwiązaniem jest przekazanie oleju firmie zajmującej się odbiorem i utylizacją kłopotliwych odpadów. Naturalnie jeżeli mówimy o jednorazowej wymianie małej ilości oleju to trzeba indywidualnie dopytać jak wygląda obowiązkowa utylizacja i najlepiej zrobić to w legalnych firmach o ugruntowanej pozycji na rynku np. Modeko, bo mamy wtedy pewność, że udzielona nam informacja będzie prawdziwa i zgodna z obowiązującym prawem. Takie firmy zajmują się również skupem oleju przepracowanego w większej ilości od zakładów produkcyjnych, warsztatów samochodowych i wielu innych firm posiadających kłopotliwe odpady. Podjęcie współpracy z taką firmą jest najlepszym rozwiązaniem, bo po pierwsze pozbywamy się problemu, a po drugie możemy znaleźć dodatkowy zarobek sprzedając większe ilości zużytego oleju.

Ratowanie środowiska – dodatkowa wartość dla biznesu!

Skup oleju przepracowanego nie tylko rozwiązuje problem z pozbyciem się niewygodnego odpadu i generuje dodatkowy zysk, ale również podnosi ocenę przedsiębiorstwa w oczach jego kontrahentów. Dzisiaj wszyscy znają już wartość środowiska naturalnego i społecznej odpowiedzialności biznesu. Współpraca z firmami utylizującymi i przerabiającymi niebezpieczne odpady sprawia, że przedsiębiorstwo może się tym pochwalić na swojej stronie internetowej i buduje dobrą opinię oraz poczucie odpowiedzialności za naturę, co docelowo wpływa na lepszy odbiór marki wśród klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj