Sposób na aranżację malutkiego pokoju dla ucznia

0
46
Sposób na aranżację malutkiego pokoju dla ucznia

Nawet naprawdę duże mieszkania kryją często w swoich wnętrzach bardzo małe sypialnie. Z jednej strony jest to uzasadnione, ponieważ większość czasu rodziny spędzają razem w przestrzeni wspólnej. Jednak kiedy chodzi o urządzenie pokoju dla dziecka, które musi mieć przynajmniej łóżko, biurko i jakieś miejsce do przechowywania, okazuje się, że trzeba się nieźle natrudzić, żeby pokój nie tylko był funkcjonalny, ale także ładny. Dla tych, którzy zmagają się z podobnymi trudnościami kilka wskazówek poniżej.

Najpotrzebniejsze wyposażenie

W przypadku sypialni o wielkości 7-9 metrów kwadratowych trzeba mieć świadomość, że w pokoju mogą się znaleźć tylko najpotrzebniejsze sprzęty. Od tego warto zacząć. Dziecko, które idzie do szkoły, będzie potrzebowało biurka. Odrabianie lekcji przy stole w kuchni, czy salonie, nie sprawdzi się na dłuższą metę. Dlatego też łóżko i biurko to będą dwa najpotrzebniejsze meble. Dodatkowo warto zastanowić się nad miejscem do przechowywania. Jeśli w mieszkaniu jest pojemna garderoba lub szafy w zabudowie, część rzeczy będzie można przechowywać tam. Mimo wszystko dobrze jest zaplanować nawet niewielką przestrzeń na najpotrzebniejsze ubrania, czy skarby dziecka.

Kilka mebli – wiele możliwości

Mając do dyspozycji tylko 3 najpotrzebniejsze sprzęty, możemy wymyślić kilka ciekawych propozycji aranżacji.
Łóżko piętrowe, a pod nim biurko – to duża oszczędność miejsca. Dzięki temu w pokoju zmieści się dodatkowo spora szafa lub mniejsza szafa i niewielki fotel.

Standardowe łóżko – warto wybrać takie z dodatkowym miejscem do przechowywania – oraz biurko do pracy dla ucznia. Jeśli wymiary pokoju na to pozwalają, warto zdecydować się na duże, np. takie na całą długość jednej ściany. To będzie nie tylko miejsce jego pracy, ale także zabawy.

Półkotapczan – w tej propozycji w ciągu dnia łóżko wraz z pościelą jest zamykane. Całość wygląda jak szafa, ze sporą ilością miejsc do przechowywania. Zyskuje się także przestrzeń na podłodze do zabawy. W tym układzie z łatwością znajdzie się także miejsce na duże biurko.

Ciekawe wykończenie pokoju

W tak maleńkim pomieszczeniu trudno będzie nadać ciekawego charakteru wnętrzu samymi meblami. Warto zastanowić się nad oryginalnymi detalami. Na jednej ze ścian można zastosować kamień dekoracyjny, cegłę lub beton architektoniczny. W połączeniu z drewnem i metalem – pokój będzie wyglądał nowocześnie.

Jeśli takie wnętrze wydaje się zbyt surowe, inną propozycją jest ciekawa tapeta winylowa. Idealnie nadaje się do pokoju dziecka, ponieważ można ją myć. Kolejnym pomysłem jest zastosowanie jednego lub dwóch przyciągających uwagę dodatków, np. oświetlenia w stylu industrialnym, niebanalnego dywanu na podłodze lub wybór mebla w nieoczywistym kolorze. Wiele osób jest zdania, że znakomitym sposobem na szybką odmianę aranżacji wnętrza jest zastosowanie tapety na ścianę. Tapeta może zawierać motywy, które podobają się dzieciom.

Aranżacja malutkiego pokoju dla ucznia wydaje się dość trudnym zadaniem. Dokonując jednak świadomych decyzji, nawet w niewielkiej przestrzeni, można stworzyć wyjątkowe miejsce dla dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj