Skąd czerpać informacje na temat pielęgnacji skóry?

0
38
Skąd czerpać informacje na temat pielęgnacji skóry?

Każda skóra wymaga pielęgnacji – oczywiście pielęgnacja inaczej wygląda u dziewczyn młodych, a inaczej u kobiet posiadających cerę dojrzałą. Tak czy inaczej trudno wyobrazić sobie kobietę, która nie pielęgnuje w jakiś sposób swojej skóry, chociażby poprzez codzienne mycie i używanie zwykłego kremu.

 

Porady kosmetyczne w czasopismach kobiecych

Porady kosmetyczne w czasopismach kobiecychInformacje na temat pielęgnacji skóry można czerpać z wielu źródeł, sęk w tym, aby znaleźć źródła jak najbardziej wiarygodne. Tylko wtedy będziemy mogli być pewni, że nie szkodzimy naszej skórze, ale wręcz przeciwnie – sprawiamy, aby była w dobrej kondycji. Czasopisma kobiece zazwyczaj mają rubrykę poświęconą na porady kosmetyczne i pielęgnacyjne. Jednakże czy możemy w stu procentach być pewni, że stosowanie się do tych właśnie porad naprawdę poprawi stan naszej skóry? Niekoniecznie. Nie wiemy kto jest autorem porad zamieszczonych w takich czasopismach kobiecych. Nie możemy być pewni, że jest to osoba posiadająca dyplom kosmetologii bądź kosmetyczki.  Dlatego też do tego typu porad zawsze powinniśmy podchodzić z dużą rozwagą i szukać potwierdzenia tych porad u autorytetów z branży.

 

Kto jeszcze może nam doradzić?

Z pewnością nasza kosmetyczka doskonale zna stan naszej skóry i wie z czym mamy największe problemy. Być może są to pękające naczynka, a być może nasza cera jest przesuszona. Możemy też mieć odwrotny problem – nasza cera może nadmiernie się przetłuszczać. Tak często bywa w okresie dojrzewania, ale z tym problemem zmaga się także wiele kobiet dorosłych, dojrzałych. Kosemtyki należy zawsze dobierać indywidualnie do swojej skóry. Jak bdać o swoją cenę? Przede wszystkim oczyszczać i nawilżać. Jeżeli szukamy porad pielęgnacyjnych w internecie zawsze sprawdzajmy kto podpisał się pod tymi poradami. Najlepiej jeżeli będzie to lekarz dermatolog bądź osoba z dyplomem kosmetologa. Można mieć nadzieję, że takie właśnie osoby posiadają aktualne informacje z zakresu pielęgnacji skóry. Raczej nie wierzmy w to co znajdziemy na stronach internetowych czy blogach przypadkowych osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj